Tisková zpráva koalice VLASTA ze dne 12. 1. 2016

Koalice VLASTA se ve čtvrtek 14. ledna chystala odvolat Radmilu Kleslovou z funkce starostky Prahy 10. Oslovila kvůli tomu v pondělí 11.1. ostatní zastupitele a zároveň vyzvala k jednání o nové koalici.

V úterý 12.1. dopoledne ovšem starostka Kleslová sama oznámila svou rezignaci i zřejmý rozpad stávající koalice na Praze 10.
Více informací o aktuálním dění v tomto článku na Aktualne.cz.

Původní znění TZ následuje...

Renata Chmelová, předsedkyně zastupitelského klubu koalice VLASTA, k tomu uvádí:
„Roční bilancování působení starostky Kleslové je velmi neútěšné. Ačkoli hnutí ANO dostalo důvěru 19 % voličů, její vůdčí představitelka navázala od samého počátku na to nejhorší z minulých dob. Brání opozici účinně kontrolovat kroky koalice. Mlží ohledně výstavby nové radnice. Svými osobními kauzami zhoršuje dobré jméno Prahy 10. Především ale nic nekoná v závažné kauze tzv. Horského hotelu, v níž jsme dokonce podali trestní oznámení.“

„Po celý rok jsme paní Kleslovou slušně vyzývali k různým jednáním. Na naše podněty ani na kritické připomínky v konkrétních otázkách spravování našeho města zpravidla vůbec nereaguje. Nyní proto chceme vyslyšet přání většiny voličů v Praze 10, a to těch, kteří nás volili, i těch, kteří nás nevolili. Víme, že mezi zastupiteli, kteří mají odpovědnost za řádnou správu a kvalitní hospodaření Prahy 10, nejsou jen přísloveční kývači, ale rozumní lidé, kteří si dokážou představit lepší, demokratičtější a profesionálnější spravování MČ Praha 10. To by totiž odpovídalo vůli voličů vyjádřené ve volbách v říjnu 2014.“ říká Renata Chmelová.

Jednání zastupitelstva začíná ve čtvrtek 14. ledna od 9 hodin v budově ÚMČ Praha 10, Vršovická 68.

Více informací:
Renata Chmelová, Předsedkyně klubu zastupitelů koalice VLASTA
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.724 022 964

Přílohy: fotografie z kontroly Horského hotelu:

Utajovaný pokoj č. 24 pro návštěvy z MČ Praha 10.
Zvenku vypadá pokoj v Horském hotelu zcela průměrně. Vnitřní vybavení je oproti tomu, co využívají děti a senioři Prahy 10, mimořádně luxusní. O podrobnostech provozování odmítl nájemce objektu se zastupiteli mluvit.

Foto 1
Foto 2
Foto 3

Závažné nedostatky v rekonstrukci elektroinstalace. 
Vpravo vyměněný rozvaděč, vlevo starý zaprášený rozvaděč pouze s novými jističi, ale vyfakturovaný tak, jako kdyby byl kompletně nový.

Foto 4

Podrobná prezentace z kontroly Horského hotelu bude připravena na jednání Zastupitelstva Prahy 10 ve čtvrtek 14. 1. 

Nahoru