Koalice VLASTA se pilně připravuje na podzimní volby. Má více spolupracovníků, podrobnější program a chuť pokračovat dál v dobrém díle. Kromě KDU-ČSL se VLASTA nově spojí i s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). 

„V zastupitelstvu teď máme 7 zastupitelů ze 40. I když nesedíme v Radě, vládnoucí strany nám v řadě případů museli vyjít vstříc. Můžu slíbit, že i ve zbytku volebního období budeme bránit špatným věcem a prosazovat ty dobré,“ říká předsedkyně zastupitelů VLASTY a  senátorka Renata Chmelová. Rok 2018 je poslední, kdy vládne podivná koalice ČSSD, TOP 09, exODS, odpadlíků z ANO, Zelených, hnutí radního Zoufalíka a  komunistů. V minulých volebních obdobích se děly špatné věci. Na radnici se podepisovaly nevýhodné smlouvy k poliklinice v Malešicích a k Horskému hotelu na Černé hoře. Přijímaly se rozpočty s obrovským schodkem, jen aby se mohlo začít s podivnými stavebními zakázkami. O  „obchodech“ s Key Investments ani nemluvě. Něčemu podobnému se letos postavíme hlasitě na odpor!

Opozice, která jen nekritizuje

Rolí opozice ovšem není jen kritizovat. Nabízíme i alternativu. Už v roce 2016 jsme iniciovali lepší financování spolků a neziskových organizací. Jako jediní jsme měli v  programu tzv. participativní rozpočet. Díky našemu tlaku byla zrušena nevýhodná rámcová smlouva na stavební zakázky i nesmyslná smlouva na IT služby na našem úřadě. Stáli jsme na počátku plodné diskuse o hospicové a paliativní péči pro naše občany. To nejsou maličkosti, ale stovky hodin práce! Díky našemu soustavnému tlaku se odkrývají skandální nedostatky na Horském hotelu, způsobené předchozími politickými garniturami. Před nepořádkem na hotelu varujeme více než dva roky! Odmítáme politiku zlodějin, záhadných penězovodů i  „loutkáře“ s  temným pozadím. Víme, jak se z Prahy 10 může stát moderní město s vyšší kvalitou života pro nás všechny! Dejte nám důvěru v podzimních komunálních volbách!

VLASTA: nestraníci, lidovci, Starostové a nezávislí

Pod osvědčenou značkou VLASTA půjde do voleb kromě nestraníků a KDU-ČSL také hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Jednáním za STAN je pověřen David Kašpar, který se profesně zabývá kulturou a podporou aktivní občanské společnosti. VLASTA nabídne občanům Prahy 10 odpovědnou, transparentní a vstřícnou správu Prahy 10. Našimi prioritami jsou efektivní hospodaření městské části, vstřícná a přímá komunikace s  občany, koncepční nakládání s byty a nebytovými prostorami, navýšení kapacity mateřských a základních škol, zapojování občanů do připomínkování významných záměrů ve veřejném prostoru a podpora kultury, umění, spolků a sousedských akcí. „Jdeme do toho znovu a s ještě větší chutí než před čtyřmi lety!“ říká s odhodláním Renata Chmelová. 

Koalice VLASTA

Nahoru