Místní Agendu 21 (MA21) nevzpomínáme v našich textech poprvé ani naposledy. Aktuálně MČ Praha 10 postoupila v tomto tzv. měření kvality udržitelnosti trvalého rozvoje do “kategorie C”. To volně přeloženo znamená, že jsme se o chlup zlepšili.

Připomeňme si, že v roce 2016 jsme se po dlouhé době nečinnosti tehdy ještě neuvolněné radní Ivany Cabrnochové /SZ/ a několika našich urgencí na zastupitelstvu rozhoupali a znovu přistoupili k deklaraci Zdravých měst a zavádění mezinárodních principů řízení v naší obci. První neúspěšný pokus proběhl již v letech 2012–2013. Celý proces však není spojen s větším respektem celé Rady MČ a je pojat jako “volná gesce”, která ospravedlňuje další dnes již tzv. uvolněnou (tj. plně placenou) radní.

Jak je možné, že je na zastupitelstvo předkládán v březnu 2018 loňský neaktualizovaný harmonogram pro rok 2018? Je opravdu Komunitním plánem elaborát, který se ze ¾ kryje s programovým prohlášením Rady MČ?  Komunitní plán se skutečně nesestavuje na základě prohlášení radních nebo 800 anketních hlasů ze 100 tisícové městské části.

Toto i všechny ostatní neřešené problémy Prahy 10 a přehmaty současného i dlouholetého vedení Prahy 10 rozsoudí podzimní komunální volby. S trochou nadcházky nám vychází, že rozumným plánem udržitelného rozvoje pro Prahu 10 nyní je, aby co nejdříve některé pozice zastávali kompetentnější radní než v současnosti! "I přes kritický náhled na realizaci Agendy 21 ji rozhodně chceme zachovat a vážíme si všech vstupů občanů do participace i jiných připomínkových řízení věcí veřejných. Současné vedení ale neumí se všemi výsledky pružně a efektivně pracovat,” říká zastupitel Koalice Vlasta a člen komise pro MA21 Milan Maršálek, který zároveň připomíná: ”Blíží se další hlasování Mojí stopy - participativního rozpočtu a 2. Fórum Zdravé Prahy 10. Určitě se zapojte a přijďte se vyjádřit!”.

 

O akcích ještě budeme podrobněji informovat na našem Facebooku, protože na zapojování veřejnosti nám mimořádně záleží!

Milan Maršálek, zastupitel koalice VLASTA, člen Komise pro Zdravou Prahu 10 a místní Agendu 21 RMČ Praha 10, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nahoru