Aktivní občané z řady spolků v Praze 10 se rozhodli změnit místní mimořádně nezdravé politické poměry. Spojili se s Lidovci a Liberálně ekologickou stranou a společně budou kandidovat v podzimních komunálních volbách.

Aktivní občané z řady spolků v Praze 10 se rozhodli změnit místní mimořádně nezdravé politické poměry. Spojili se s Lidovci a Liberálně ekologickou stranou a společně budou kandidovat v podzimních komunálních volbách.

Kandidátku koalice VLASTA tvoří lidé, kteří dlouhodobě hájí zájmy občanů Prahy 10 vůči radnici městské části. Zároveň se aktivně a pozitivně zapojují do veřejného dění ve prospěch Prahy 10. Teď jsou připraveni převzít odpovědnost za všechny důležité komunální záležitosti, jako je důstojné bydlení, dobré školy, kvalitní zdravotní a sociální služby, péče o životní prostředí nebo smysluplný rozvoj veřejného prostoru.

„Za největší problém Prahy 10 považujeme neefektivní a neprůhledné hospodaření a skoupé nakládání s důležitými informacemi,“ říká kandidátka VLASTY na starostku Renata Chmelová. „Názorným příkladem je plánovaná stavba nové radnice za miliardu, neuvěřitelně postavená rámcová smlouva na stavební zakázky za 2 miliardy, kvůli které stavíme v Praze 10 za vyšší ceny než jinde, nebo kauza Key Investments, kde viníci obviňují za špatnou investici ne sebe, ale bankovní dozor.“ Renata Chmelová má za sebou úspěšný občanský protest: zastavila plán na zástavbu v Trojmezí. K politickému angažmá se rozhodovala dlouho: „Nakonec ale u mne i u dalších, kdo do toho jdou, převážila odpovědnost a také naděje, že se nám podaří zatřást se zdejšími zatuchlými poměry. V koalici VLASTA stavíme na vzájemné důvěře i na důvěře, kterou jsme nabyli během uplynulých čtyř let u stovek lidí v Praze 10.“ 

Cíle koalice představuje Pavel Mareš, předseda KDU-ČSL Praha 10: „V našem hesle DOBRÁ OBEC, DOBRÉ ÚČTY, DOBŘÍ SOUSEDÉ jsou přítomny všechny tři oblasti našeho zájmu. Samospráva bez korupce a podezřelých kšeftů, kvalitní veřejné služby a péče o slušný život v Praze 10. Po patnácti letech unikátní a jedinečné Prahy 10, jak si ji představují místní političtí podnikatelé, chceme úplně obyčejné věci. Aby se tu nelhalo, nemanipulovalo, nekradlo, abychom tu mohli spokojeně a šťastně žít a neutrácely se naše peníze za něco, z čeho mají prospěch jen někteří vybraní jedinci,“ uzavírá Mareš.

Další informace o koalici VLASTA, čelních kandidátech a programových prioritách najdete na: www.vlasta10.cz.

Více informací poskytnou:

Renata Chmelová
kandidátka na starostku koalice VLASTA
mobil: 724 022 964

Pavel Mareš
místopředseda pražské KDU-ČSL
mobil: 721 285 237

Martin Moravec
hlavní koordinátor
mobil: 603 278 278
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nahoru