OTEVŘENÁ RADNICE

Základem otevřené radnice je široká informovanost a otevřená komunikace s občany přizpůsobená jejich preferencím a potřebám. Mnohdy je nutné vynakládat velké úsilí pro zjištění i základních informací, za rozsáhlejší informace musí občan dokonce platit. Zapojování občanů do rozhodování je v současné době na Praze 10 mnohdy jen pro forma.


Pro rozhodování se nevyužívají otevřená výběrová řízení ani architektonické soutěže. Výběrová řízení za účelem zlepšení správy města se ruší či neúměrně protahují. Důležité informace z rozhodování Rady MČ se schovávají v neveřejných přílohách usnesení, nezveřejněné jsou i zápisy z výborů a komisí. Zastupitelstvo zasedá v nepříznivém čase pro pracující občany. Místo kvalitního informování občanů se používá politický marketing. Radniční noviny jsou zrušené, pouze se inzeruje v reklamních novinách, které se tváří jako radniční. Na sociálních sítích se informuje tendenčně a propagují se radní a jejich politické strany. 

Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

rozeslali jsme červnové vydání našeho pravidelného měsíčního souhrnu, kterým informujeme o práci zastupitelů Koalice VLASTA na radnici MČ Praha 10. Za uplynulý půlrok se pomalu, ale jistě daří radniční koalici ve složení VLASTA + Piráti + ODS otevírat radnici. Důkazem toho je druhé vydání obnovených radničních novin ve formátu nového měsíčníku PRAHA 10. Že to není jediná věc, jste se mohli za uplynulé dva měsíce přesvědčit na více než 10 setkáních s vedením MČ v rámci sběru informací pro chystaný Strategický plán udržitelného rozvoje. Podněty ze strany veřejnosti jsou přijímány až do 30. června 2019. Zapojte se se svým podnětem ke zlepšení kvality života na Praze 10 i Vy!

 

Co jsme aktuálně splnili z našeho volebního programu?

Parkování na Praze 10 ve znamení parkovacích zón: Vše, co se chcete dozvědět o plánu zavedení parkovacích zón na MČ Praha 10 zazní ve čtvrtek 13. června v Kulturním Domě Barikádníků, za účasti vedení MČ a odpovědných úředníků.

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Nahoru