Děkujeme za důvěru

Děkujeme Praho 10, vážení voliči, milí podporovatelé, sousedé! Radujeme se z úspěchu, začíná nám další práce na čtyři roky. S pokorou přijímáme rozhodnutí občanů, kteří vyjádřili touhu po otevřené radnici.

Uděláme pro to maximum!

Zastupitel koalice VLASTA Pavel Mareš (KDU-ČSL) byl svojí stranou nominován a v březnu 2015 se stal členem dozorčí rady Pražská plynárenská Holding, a. s. Informujeme o jeho činnosti v dozorčí radě, výši odměn i o tom, komu část z nich věnoval. Ve dvou případech jde o organizace sídlící v Praze 10.

Předmětem podnikání společnosti PPH, a. s., je správa majetkových účastí právnických osob holdingu, tedy PP a. s., a zefektivňování této správy. Mareš byl nominován do kontrolního orgánu společnosti Radou hl. m. Je spoluodpovědný za kontrolu představenstva, hájí zde veřejný zájem a za tuto kontrolu ručí celým svým majetkem.

Kontrola pražských plynařů

„Na jednáních dozorčí rady sledujeme vývoj hospodaření společnosti a kontrolujeme činnost představenstva. Doptáváme se, zkoumáme motivace, obezřetnost i oprávněnost jednotlivých kroků představenstva. Aktuálně jde o ekonomické dozvuky scelení majetkového podílu hl. m. v PP a v PPH (refinancování) a o to, jak velkou odvede akciová společnost hlavnímu městu dividendu. Zvláštní zájem věnujeme marketingu společnosti, její cenové politice a vztahu k zákazníkům, postavení společnosti na energetickém trhu a specifičnost plynárenství jako regulovaného odvětví,“ shrnuje Mareš, který zdůrazňuje, že Praha by měla kontrolu nad svojí energetickou infrastrukturou posilovat. Kauza „Veolia a vodárenství“ je pro všechny privatizátory varovným vykřičníkem.  

 

156 tisíc z odměn pro 4 instituce

„Na účet v bance mi chodí měsíčně 22 750 Kč čistého. Volení zástupci občanů mě vyslali k hájení veřejného zájmu, takže je logické, že to před občany nijak netajím,“ sdělil již v březnu 2016 k výši své odměny zastupitel Vlasty. Podle něj by se měla revidovat přinejmenším druhá složka odměny – podíl na zisku, tedy tantiémy. Na důkaz, že to myslí vážně, rozdělil 156 tisíc Kč na 4 části a obdaroval jimi 4 důvěryhodné organizace, jež s hlavním městem úzce spolupracují v sociální a vzdělávací oblasti a jež dobře znají i občané Prahy 10. „Cesta domů (40 tisíc) se zabývá mobilní hospicovou a paliativní péčí, denní stacionář Ratolest (40 tisíc) a Základní škola speciální (36 tisíc) působí v naší městské části (Saratovská, resp. Starostrašnická) a Domov svaté Rodiny (40 tisíc) v Praze-Petřinách. Mám radost, že z těch peněz mají radost, co k tomu říct jiného,“ uzavírá zastupitel Vlasty Mareš. 

Nahoru