Podporují nás

MUDr. Zuzana Roithová, MBA,
senátorka Prahy 10 (1998–2004), poslankyně Evropského parlamentu (2004–2014)
"O vzniku koalice VLASTA jsem se dozvěděla moc ráda. Připomíná mi to mé vlastní začátky. Když mne občané Prahy 10 zvolili svojí senátorkou, brzy jsem poznala, jak důležité je spojovat se a spolupracovat, aby se prosadily dobré věci. Velice vděčná jsem tehdy byla za to, když jsem zprostředkovávala výměnu zkušeností mezi jednotlivými nevládními organizacemi v Praze 10. Stále si myslím, že povinností každého politika je vážit si práce angažovaných lidí. Na VLASTĚ se mi líbí, že v ní úplně přirozeně spolupracují lidé, kteří přišli z neziskového sektoru a občanské společnosti, se členy politických stran. Hlavně ale předkládají naprosto věcná řešení problémů Prahy 10. U Renaty Chmelové i u Pavla Mareše máte naději, že tomu tak nebude jen během kampaně, ale i po říjnových volbách. Nedělají věci jednorázově, jsou šikovní a mají výdrž. Doporučuji: Volte VLASTU!"  

Eva Holubová, herečka
Jako členka místní organizace Liberálně ekologické strany (LES) na Praze 10 jsem přivítala vznik Koalice VLASTA, která je příslibem, že směřování této velké městské části převezmou lidé, kteří nesledují svůj úzký zájem, ale jde jim o poctivou správu věcí veřejných. Podporuji Milana Mračka, protože jsem přesvědčena o jeho schopnostech, zkušenostech a morálních zásadách. Takové politiky naše společnost potřebuje. 

Tomáš Klouček, podnikatel a aktivní občan z Malešic, Dobrovolník Prahy za rok 2013
Vznik koalice občanů a menších politických stran jsem velmi přivítal. Je to ta správná alternativa proti současnému zakonzervovanému stavu, ktarý na radnici vládne dlouhá léta. Řadu kandidátů Koalice VLASTA znám osobně, mimo jiné malešické rodáky a aktivní občany Milana Maršálka a Martina Moravce, se kterými mě pojí léta spolupráce z působení v dobrovolnickém a neziskovém sektoru. Jsou to odborně zdatní a zodpovědní lidé na svém místě a pro naši obec správná volba. Osobně mám koho volit a volbu celé VLASTy mohu doporučit i ostatním.

Krištof Kintera, výtvarník a sochař
Podporuju občanskou společnost a to, když se lidi snaží oživit místa, kde žijou. Já sám o totéž usiluju ve svém nejbližším okolí, ve Vršovicích. A jsem rád, že řada těch, které jsem při podobných akcích roky potkával, se rozhodla věnovat i celé Praze 10. Potřebujeme lidi, kteří potenciál Vršovic, Strašnic, Malešic, Zahradního města a Záběhlic neprohospodaří, ale znásobí. Kandidátka na starostku Renata Chmelová či třeba pirátská kandidátka Olga Richterová jsou pro mě zárukou, že Koalice VLASTA právě takové lidi má.

Štěpán Škoch, hudebník, kapela Chinaksi
Když jsem začínal na gymplu hrát, nikdo z nás by tehdy neřekl, že na Chinaski bude jednou chodit tolik lidí. Renatu Chmelovou znám jako obhájkyni zeleného Trojmezí a dalších parků u nás na Desítce a taky bych zprvu neřekl, že bude moje „jednička“ pro tyhle volby. Stejně jako jsme se my postupně učili hrát, tak jsem sledoval, jak se Renata a další kandidáti VLASTY učí rozumět ohromnému potenciálu Prahy 10 a tomu, kudy unikají zdejší zdroje. Mají to tu rádi, vědí, co zlepšovat, a pokud si něčím nejsou jistí, tak rozhodně vědí, koho se zeptat!"

Mgr. Libor Michálek, MPA, senátor Parlamentu ČR
(nestraník, zvolený za koalici „Michálek do Senátu“ – Piráti, Strana zelených, KDU-ČSL)
„Politika jako služba veřejnosti nemusí být jen prázdnou frází“ Když jsem šel v roce 2012 do senátních voleb, zakládal jsem si na tom, že politika jako služba veřejnosti nemusí být jen prázdnou frází. Nabídl jsem lidem odpovědnost, otevřenost, profesionalitu a upřednostňování veřejného zájmu nad zájmy osobními. Ve volbách jsem zvítězil i díky podpoře občanů Prahy 10 na Vinohradech, kam zčásti zasahuje můj volební obvod. Velmi mne potěšila hned první věta programu koalice VLASTA: „Zveřejníme vše, co je možné zveřejnit.“ Transparentnost je jediný způsob, jak může mít demokratická společnost kontrolu nad svými volenými politiky. V době, kdy se vede místy až vášnivá diskuse o zveřejňování smluv na internetu, oceňuji závazek koalice VLASTA zveřejňovat smlouvy i přesto, že to radnicím v tuto chvíli žádný zákon nepřikazuje.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA, předseda KDU-ČSL,
místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace
V Praze 10 jsou koncentrovány ty nejnegativnější pražské politické principy. Byli bychom rádi, kdyby jednou provždy zmizely. Koalice VLASTA je velká příležitost, jak zde poměry změnit k lepšímu. Přeji Vám úspěch!

RNDr. Martin Bursík, zakladatel Liberálně ekologické strany a její první předseda
VLASTA - koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES dává naději, že Prahu 10 budou konečně řídit a spravovat slušní lidé, kterým jde o blaho městské části, nikoli o blaho vlastní. Měl jsem příležitost sledovat zrod i práci VLASTY od počátku a zaujala mne konkrétnost programu a otevřenost, se kterými tato iniciativa občanů, straníků a nestraníků jde do podzimních voleb. Milana  Mračka, který v koalici zastupuje Liberálně ekologickou stranu, znám dlouho. Je to absolutně čestný, pracovitý a fundovaný člověk, kterého mohu každému s klidným srdcem doporučit. Občané Prahy 10, kteří chtějí změnu, mají koho volit.

 

OS Zaostřeno na Desítku
Koalici VLASTA vyjádřilo podporu občanské sdružení Zaostřeno na 10, které již několik let monitoruje dění na Praze 10 s důrazem na transparentní fungování radnice MČ P10. Na webu Zaostřeno na 10 mimo jiné naleznete přehledně zpracované hlavní desítkové kauzy, komentáře k aktuálnímu dění i množství dalších užitečných informací. Dále doporučujeme zaostřený Facebook a odebírání desítkového občanského zpravodaje - newslettru. Řada kandidátů koalice VLASTA z řad aktivních občanů stála u zrodu tohoto sdružení a nadále s ním spolupracuje. O tom, proč se nás Zaostřeno na 10 rozhodlo podpořit, se dočtete zde.

Nahoru