Koalici VLASTA tvoří aktivní občané, straníci i nestraníci, kteří se rozhodli změnit mimořádně nezdravé politické prostředí na Praze 10. V komunálních volbách 2014 jsme získali důvěru 17,77 % voličů. Máme 8 zastupitelů (z celkových 40) a stali jsme se druhou nejsilnější stranou v zastupitelstvu Prahy 10.

Vedli jsme poctivě povolební jednání, abychom hájili vaše zájmy v Radě městské části. Nikoli z naší vůle ale vznikla pozoruhodně pestrá koalice „přátel starých pořádků“ v čele s ANO. Koalice VLASTA není krátkodechý projekt na jedno použití. Proto nic nevzdáváme a budeme důsledně hájit vaše zájmy i v opozici.

Za klíčový problém Prahy 10 považujeme neefektivní a neprůhledné hospodaření a malou informovanost občanů. Nevzdáváme zápas o co nejlepší způsob řešení sídla naší radnice. Ve výborech Zastupitelstva a komisích Rady se kompetentně podílíme na řešení všech důležitých komunálních záležitostí. Hlídáme dobré hospodaření, chceme smysluplný rozvoj veřejného prostoru, hájíme kvalitu zdravotních a sociálních služeb, zasazujeme se kvalitní a včasnou nabídku mateřských a základních škol. Chceme plně využít potenciál různých spolků, sdružení a občanských iniciativ.

Osvědčila se nám jedna věc. Když spojíme síly, uspějeme všichni. Vlastními silami a na vlastní odpovědnost. Chcete-li, přidejte se k nám!

Nahoru