Základem otevřené radnice je široká informovanost a otevřená komunikace s občany přizpůsobená jejich preferencím a potřebám.

Pozitiva tohoto tématu jsou aktuálně na Praze 10 možnost sledovat jednání Zastupitelstva on-line, dále participativní rozpočet, e-služby, MMS podněty či nabídku odebírat newsletter z webu městské části. Negativ nalezneme ale o poznání více. Nyní je mnohdy nutné vynakládat velké úsilí pro zjištění i základních informací, za rozsáhlejší informace musí občan dokonce platit. Důležité informace z rozhodování Rady MČ se schovávají v neveřejných přílohách usnesení, nezveřejněné jsou i zápisy z výborů a komisí. Zastupitelstvo zasedá v nepříznivém čase pro pracující občany. Místo kvalitního informování občanů se používá politický marketing. Radniční noviny jsou zrušené, pouze se inzeruje v reklamních novinách, které se tváří jako radniční. Na sociálních sítích se informuje tendenčně a propagují se radní a jejich politické strany. Zapojování občanů do rozhodování je mnohdy jen pro forma. Pro rozhodování se nevyužívají otevřená výběrová řízení ani architektonické soutěže. Výběrová řízení za účelem zlepšení správy města se ruší či neúměrně protahují.

Milí obyvatelé a příznivci Prahy 10,

přinášíme vám informace o předprázdninovém jednání zastupitelstva MČ Praha 10 a o postupu, jak do 26. července 2018 uplatnit připomínky k Metropolitnímu plánu.

V tomto vydání VLASTNÍHO ZPRAVODAJE se dozvíte nejen o Metropolitním plánu a návodu, jak jej připomínkovat, ale i shrnutí toho, co udělalo a neudělalo Zastupitelstvo Prahy 10 dne 11. června 2018.

Máte-li pro nás podněty, komentáře či reakce, prosíme: pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na náš Facebook.

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Nahoru