Kampaň 2018 volby

Praha 10 se má během pár desítek let rozrůst. Vyroste zde nová městská čtvrť pro 30 tisíc lidí. V září 2017 rozhodli zastupitelé TOP 09, ČSSD, ODS, nezávislí B. Zoufalíka a Zelení o budoucnosti lokality Bohdalec – Slatiny

Nejsme si jisti, zda toto rozhodnutí bude pro budoucnost šťastné. Jistě, Slatiny (nacházející se v  údolí Slatinského potoka od Bohdalce mezi Záběhlicemi a Strašnicemi) potřebují vizi dalšího rozvoje jako sůl. Více než 17 let je tam stavební uzávěra! Konkrétním impulsem pro zpracování nynější urbanistické studie byla skutečnost, že se zde v blízké době konečně postaví nová stanice dráhy, související s novým železničním spojením mezi Edenem a Hostivaří.

Když obecně uvažujeme o tom, kde v Praze stavět, přirozeně počítáme s prázdnými, tzv. rozvojovými plochami. V dalším kroku je dobré naplánovat, kde a jak chceme stavět, co z původního terénu, staveb a krajiny zachovat a co nikoli. Jak by měl z tohoto pohledu vypadat rozumný rozvoj Bohdalce a Slatin?

Rozumná výstavba ano, skryté hrozby ne!

Koalice VLASTA je pro rozumnou výstavbu. Dobrá myšlenka se ale někdy zvrtne v hrozbu a pak bývá těžké vrátit se k  rozumnému postupu. A  to se podle nás stalo u studie, kterou zadal radní pro územní rozvoj Bohumil Zoufalík. Obavy máme hlavně z nevyřešené dopravy a z enormního zalidnění. Proto jsme nehlasovali pro a vyzvali jsme Radu k dopracování studie. Neúspěšně. Podle našeho názoru ovšem hájíme rozumný veřejný zájem, jenž vyvažuje všechny nutné potřeby občanů Prahy 10: rozvoj zanedbaného území, péči o životní prostředí a kvalitní řešení dopravy, řešení celé lokality jako celku, nikoli vytěžení developery. 

Renata Chmelová, předsedkyně zastupitelů koalice VLASTA 

 

Nahoru